Tindra att förstå Kommer priser på auktioner på signe persson melin tekannor med keramikhandtag Glans Paket Öl

Signe Persson Melin tekanna - Stockholms Auktionsverk

Signe Persson-Melin, tekanna glaserad keramik, handsignerad. - Bukowskis

Signe Persson-Melin, tekanna med värmeställ Höganäs provexemplar. -  Bukowskis

Signe Persson-Melin, tekanna glaserad keramik, handsignerad och numrerad  23/100. - Bukowskis

SIGNE PERSSON-MELIN, tekanna, "Six-sided", Rörstrand. 1900-talets mitt. -  Bukowskis

Tekanna, Signe Persson-melin, Rörstrand. Metropol - Auktioner i Stockholm  och på nätauktion med konst och inredning - 6830

SIGNE PERSSON MELIN. Tekanna, stengods, tennglasyr, 1950-tal. Keramik &  Porslin - Europeiskt - Auctionet

SIGNE PERSSON-MELIN, tekanna, "Six-sided", Rörstrand. - Bukowskis

SIGNE PERSSON-MELIN, tekanna, stengods, signrad Signe Persson-Melin och  daterad 1968. - Bukowskis

Tekanna, Signe Persson-Melin (1925-2022), Sverige. "Six-sided", Rörstrand,  no 227, glaserad stengodslera, Handtag i koppar. Längd: 18 cm. Höjd: 18 cm.  Diameter: 16,5 cm. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med

SIGNE PERSSON-MELIN, TEKANNA, "Kinesen", stengods, 1980-tal. - Bukowskis

Tekanna Signe Persson-Melin (1925-2022),… | Auktion.se

SIGNE PERSSON-MELIN. tekanna ,keramik, Stockholm design house. Keramik &  Porslin - Europeiskt - Auctionet

SIGNE PERSSON-MELIN Tekanna, Rörstrand. - Bukowskis

Tekanna Signe Persson Melin - Stockholms Auktionsverk

SIGNE PERSSON-MELIN Tekanna, "Six-sided", Rörstrand. - Bukowskis

SIGNE PERSSON-MELIN, tekanna, stengods, Höganäs Keramik. - Bukowskis